پردیس علامه طباطبایی بوشهر

درباره مرکز

پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان بوشهر به منظور تأمین ، تربیت و توانمند سازی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش و زمینه سازی برای شکوفایی فطرت ، استعداد ها و شکل گیری هویت یکپارچه اسلامی-ایرانی و انقلابی دانشجو …

پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان بوشهر به منظور تأمین ، تربیت و توانمند سازی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش و زمینه سازی برای شکوفایی فطرت ، استعداد ها و شکل گیری هویت یکپارچه اسلامی-ایرانی و انقلابی دانشجو معلمان با برخورداری از اساتید مؤمن، آراسته به فضائل اخلاق اسلامی،عامل به عمل صالح،تعالی جو و تحول آفرین،باورمند به جامعه عدل جهانی(جامعه مهدوی)در سال 1360 با عنوان مرکز تربیت معلم پسران بوشهر و به همت مسئولان وقت استان در راستای طرح شهیدان رجایی و باهنر و با تأمین و تربیت نیروهای مؤمن و متعهد برای آموزش و پرورش کشور در محل کمپ نیروگاه اتمی بوشهر و با امکاناتی که از طرف نیروگاه در اختیار مرکز قرار گرفته بود، تأسیس گردید. در بدو تأسیس، این مرکز دارای دو رشته آموزش ابتدایی با تعداد 225 دانشجو و رشته ریاضی با تعداد 40 دانشجو شروع به کار نمود . در طی سال های بعد و با افزایش امکانات در رشته های علوم تجربی ، پرورشی ، ادبیات فارسی ، علوم اجتماعی ، زبان انگلیسی و بهداشت مدارس نیز پذیرش دانشجو داشته و اهتمام لازم را در آموزش آنها به کار گرفته است . تغییر نگرش مسئولین نظام در استفاده از انرژی هسته ای موجب گردید این مرکز در سال 68-67 به محل فعلی که قبلاً در اختیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود انتقال یابد.

در سال تحصیلی 82-81 به علت عدم پذیرش دانشجو در مراکز آموزش عالی فرهنگیان ، کلیه امکانات موجود در مرکز آموزش عالی فرهنگیان بوشهر با تعداد 243 نفر دانشجو به این مرکز منتقل شده وبا نام جدید مرکز تربیت معلم و آموزش نیروی انسانی علامه طباطبایی همچنان به رسالت مهم خویش ادامه داد. در سال 83-1382 پذیرش دانشجو از طریق سازمان سنجش و آموزش عالی کشور انجام پذیرفت که تعداد 168 دانشجوی جدیدالورود جهت ادامه تحصیل در مرکز پذیرفته شده اند.

در سال 1385 بنا به تشخیص وزارت آموزش و پرورش و تأسیس مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم این مرکز به عنوان مرکز معین تعیین گردید و نام آن به مرکز تربیت معلم معین علامه طباطبایی تغییر یافت. دراین سال در دروه کارشناسی ناپیوسته ویژه فرهنگیان چهار رشته با عناوین دینی وعربی ، مطالعات اجتماعی ، ادبیات فارسی و علوم تجربی و در دوره کاردانی ویژه فرهنگیان در پنج رشته با عناوین امور تربیتی ، متصدی امور آموزش ، آموزش ابتدایی ، ادبیات فارسی و دینی و عربی و در دوره کاردانی علمی کاربردی در رشته امور اداری پذیرش دانشجو داشت.

تا اینکه در سال 1391 به دنبال تأسیس دانشگاه فرهنگیان تحت عنوان پردیس علامه طباطبایی با پذیرش 237 دانشجو در دوره کارشناسی پیوسته در رشته های علوم تربیتی،آموزش علوم اجتماعی، آموزش تاریخ،آموزش زبان و ادبیات فارسی و آموزش زبان انگلیسی فعالیت خود را دنبال نمود.

مشخصات :

سال احداث :  1360     سال تأسیس :1362      مالکیت : دولتی                   نوع ساختمان : بتونی

مساحت کل ساختمان :5000 متر مربع         مساحت کل زیربنا : 2700

 

فضا

تعداد

مساحت کل

فضا

تعداد

مساحت کل

اتاق درس

12

360

سرایداری

1

70

اتاق اداری

10

300

سایر اتاق ها

-

150

آزمایشگاه

1

60

خوابگاه

20

600

کارگاه

1

30

سلف سرویس

1

300

انبار

1

80

آشپزخانه

1

200

کتابخانه

1

200

حمام و  دستشویی

1

90

اتاق سمعی و بصری

1

30

نمازخانه

1

50

اتاق کامپیوتر

2

60

سالن اجتماعات

1

150

 


نظرات کاربران